Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams - bronza!

2019 06 01

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams - bronza!

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalius antrąjį sezoną iš eilės iškovojo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai. Klaipėdiečiai mažojo finalo trečiosiose rungtynėse penktadienį namuose 84:77 (17:17, 28:23, 15:18, 24:19) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 3-0. Klaipėdiečiai po dviejų kėlinių pirmavo 45:40, o po trijų - 60:58. 34-ąją min. aikštės šeimininkų pranašumas siekė devyni taškus (69:60), bet svečiai atsakė spurtu 7:0 ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų 67:69. Visgi klaipėdiečiams pavyko vėl šiek tiek atitrūkti ir, likus žaisti 44 sek., įgyti šešių taškų persvarą (79:73). Per likusį laiką visos panevėžiečių pastangos pakeisti susitikimo baigtį buvo bevaisės. Klaipėdos komandai Tomas Delininkaitis pelnė 24 taškus (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 5/9, baudos 5/5), Deividas Gailius (8 atk. kam.) - 20, Lorenzo Williamsas (7 rez. perd.) - 15, Gytis Masiulis - 12. Panevėžio ekipoje po 18 taškų surinko Jamaras Wilsonas ir Mindaugas Kupšas (11 atk. kam.), 11 - Paulius Valinskas.
Pirmąsias rungtynes Klaipėdoje „Neptūnas“ laimėjo 89:77, o antrąjį mačą Panevėžyje - 88:75.
*************************
Kazys Maksvytis darbą Klaipėdos „Neptūne“ užbaigė džiaugsmingos nuotaikos. „Klaipėdą palieku geromis emocijomis, - po rungtynių kalbėjo K. Maksvytis. - Turbūt klausite apie sezoną, tai jis buvo geras. Iki pilnos laimės pritrūko, kad geriau pasirodytume Karaliaus Mindaugo taurėje. Turėjome ambicijų ir pusfinalyje, bet yra kaip yra. Manau, kad bronzos medaliai yra labai gerai. Džiaugiuosi, kad „Neptūnui“ pavyko atsikovoti trečią vietą.“
- Ko labiausiai trūks dirbant užsienyje?
- Sunku pasakyti, daug ko trūks, negaliu išskirti vieno dalyko. Norėjosi atsidėkoti medaliais, tikrai nesinorėjo pabaigti sezoną blogomis nuotaikomis. Džiaugiuosi, kad tą padariau. Kažkada sakiau sudie, dabar sakau iki.
Dirbti Klaipėdoje buvo labai gerai. Paskutiniai metai buvo permainingi. Dabar padėtis stabilizavosi, mums netrukdė dirbti, nesikišo į darbą, o mes nesikišome į kitus dalykus. Sąlygos „Neptūne“ buvo tikrai geros. Penkeri praleisti metai Klaipėdoje, iš jų trys - puikūs sezonai. Susigyvenau, žinoma, šalia mano gimtinė.
Jausmingų tiradų nebus, nemanau, kad atsisveikinu visam. Aš sakau, tai tas nėra skausminga.
- Ar su Jumis kelsis ir kažkurie kiti „Neptūno“ nariai?
- Gali būti. Eina kalba apie trenerių štabo narius. Dėl žaidėjų niekas nėra aišku.
- Kokios Jūsų mintys apie rungtynes?
- Nepasakyčiau, kad graži pergalė, bet geriau negraži, nei gražus pralaimėjimas. Kaip ir tikėjomės, buvo labai nervingos rungtynės. Iki pat galo nebuvo aišku kas laimės. Džiaugiuosi, kad išnaudojome namų aikštelės pranašumą ir sezoną užbaigėme trimis pergalėmis iš eilės.
- Kaip pavyko perlaužti rungtynes dvikovos pabaigoje?
- Panašus scenarijus buvo visose rungtynėse - susikraudavome nedidelę persvarą, bet varžovai priartėdavo. Nepasakysiu, kad buvau užtikrintas, kad užtikrinai laimėsime. Gal padėjo patirtis, gal namų sienos. Pataikė mūsų veteranai ir laimėjo.
- Galbūt atskiro paminėjimo vertas Tomas Delininkaitis?
- Žinoma, 24 pelnyti taškai. Tik po rungtynių pamačiau, kad jis buvo toks karštas. Atrodo įmetė tuos kelis tritaškius... Jis atidavė save, yra profesionalas, žino, kaip žaisti tokias rungtynes.
- Gytis Masiulis atkrintamosiose parodė, kad užaugo. Kaip vertinate jo galimybes prisijungti prie „Žalgirio“?
- Kad jis gali žaisti krepšinį ir aukštame lygyje, tai aš tikiu. „Žalgiris“ nuspręs, ar ji pasilikti, bet kad jis patobulėjo ir sustiprėjo kaip žaidėjas, tai tą galime tvirtinti. Aš tikiu, kad jis bus labai aukšto lygio žaidėjas. Klausimas tik kada.
Pirmąsias rungtynes Klaipėdoje su „Lietkabeliu“ „Neptūnas“ laimėjo 89:77, o antrąjį mačą Panevėžyje - 88:75, o trečiąjį vėl namuose - 84:77.Pasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •