Klaipėda meru perrinko V. Grubliauską

2019 03 18

Klaipėda meru perrinko V. Grubliauską

Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) išankstiniais duomenimis, Klaipėdos miesto mero rinkimus, surinkęs 55 proc. balsų, laimėjo dabartinis uostamiesčio vadovas Vytautas Grubliauskas. Preliminariais 53 iš 54 rinkimų apylinkių duomenimis, „valstiečių“ remiamas kandidatas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus sulaukė 44 proc. palaikymo.

    ELTA primena, kad pirmajame rinkimų ture V. Grubliauskas sulaukė 31,15 proc. klaipėdiečių palaikymo, o A. Vaitkus - 22,82 proc.

    Dar prieš antrąjį rinkimų turą V. Grubliauskas prakalbo apie bendrą jo vedamo komiteto (laimėjusio 8 mandatus miesto taryboje) darbą su 6 tarybos narius uostamiesčio savivaldoje užsitikrinusiais konservatoriais. Tačiau kad valdančioji dauguma būtų sudaryta, V. Grubliauskui vien tik konservatorių paramos nepakanka.

    Uostamiesčio mero posto siekiančio A. Vaitkaus vedami „valstiečiai“ Klaipėdoje užsitikrino 7 mandatus, Liberalų sąjūdis - 4, Naglio Puteikio vadovaujama Centro partija - 3, o skandalingais pareiškimais apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą pagarsėjusio Viačeslavo Titovo vedamas rinkimų komitetas - 2 mandatus. Klaipėdos tarybą sudaro 30 narių.

A. Vaitkus paramos iki antrojo rinkimų nesulaukė ir pats dėl galimų koalicijų nesiderėjo.

    Iš Liberalų sąjūdžio pasitraukęs visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ lyderis V. Grubliauskas miesto vadovo postą užima nuo 2011 metų. Tačiau pastaruosiuose rinkimuose jo ir Liberalų sąjūdžio keliai išsiskyrė. Liberalams į miesto merus iškėlus Seimo narį Simoną Gentvilą, V. Grubliauskas nusprendė, Klaipėdos miesto mero posto siekti ne po partijos skėčiu, o su įsteigtu rinkimų komitetu.

    Tuo tarpu A. Vaitkus ilgametės politinės patirties neturi. Prieš rinkimus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovas įsivėlė į visuomenės dėmesio sulaukusį skandalą, kai vasario pradžioje LRT Tyrimų skyrius paskelbė publikaciją, kurioje aprašoma, kaip kartu su „valstiečių“ sąrašu į Klaipėdos merus kandidatuojantį A. Vaitkų parėmusiems uoste veikiantiems verslininkams buvo sudaromos palankesnės sąlygos vykdyti veiklą. A. Vaitkus griežtai neigė mestus įtarimus.

ELTAPasidalink su draugais

Grįžti į sąrašą

  •  
  •  
  •